| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F634K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 634K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F634K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F634K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1879540-7 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 634k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F634K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F634K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F634K is new and unused, you can buy CRGV2512F634K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F634K.
| EDK107M050A9MAA | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EDK107M050A9MAA.pdf | |
| LGNW6151MELA30 | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGNW6151MELA30.pdf | |
| ESMG351ELL470ML25S | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG351ELL470ML25S.pdf | |
| UPM0J682MHD6TN | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM0J682MHD6TN.pdf | |
| UKL1H010KDDANA | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1H010KDDANA.pdf | |
| UKL1H6R8KDDANA | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1H6R8KDDANA.pdf | |
| EKZE101ELL6R8ME11D | 6.8µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKZE101ELL6R8ME11D.pdf | |
| MALREKA00BA333DM0K | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 800 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00BA333DM0K.pdf | |
| UPJ1J101MHD6 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1J101MHD6.pdf | |
| ULH2C270MNL1GS | 27µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4000 Hrs @ 125°C | ULH2C270MNL1GS.pdf | |
| B41690B7148Q9 | 1400µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 70 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41690B7148Q9.pdf | |
| 678D337M025DG3O | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 270 mOhm @ 20Hz | 678D337M025DG3O.pdf | |
| MAL211948681E3 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 210 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211948681E3.pdf | |
| ESMH101VNN103MA63S | 10000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH101VNN103MA63S.pdf | |
| B43511C9567M7 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 160 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C9567M7.pdf |