| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F649K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 649K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F649K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F649K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1879540-8 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 649k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F649K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F649K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F649K is new and unused, you can buy CRGV2512F649K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F649K.
| EKYB250ELL222MK25S | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB250ELL222MK25S.pdf | |
| 400LEX3.3MEFC10X9 | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | 400LEX3.3MEFC10X9.pdf | |
| UVP1V470MPD1TD | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1V470MPD1TD.pdf | |
| 35ZLG10MEFCT55X7 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 35ZLG10MEFCT55X7.pdf | |
| UPJ2A560MPD | 56µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2A560MPD.pdf | |
| UCM1A221MCL1GS | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1A221MCL1GS.pdf | |
| 63YXA330MEFCT810X20 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 63YXA330MEFCT810X20.pdf | |
| EEV-FK0J220R | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK0J220R.pdf | |
| EKMH800VNN272MQ45T | 2700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 92 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH800VNN272MQ45T.pdf | |
| 450MXC220MEFCSN30X35 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXC220MEFCSN30X35.pdf | |
| 381EL391M180J012 | 390µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 450 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL391M180J012.pdf | |
| AVGA225M63B12T-F | 2.2µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90.43 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AVGA225M63B12T-F.pdf | |
| GRM0335C1E470JA01D | 47pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1E470JA01D.pdf | |
| CGJ4C2C0G2A271J060AA | 270pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | CGJ4C2C0G2A271J060AA.pdf | |
| C0805C100K2GACTU | 10pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C100K2GACTU.pdf |