| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F665K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 665K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F665K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F665K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1879540-9 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 665k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F665K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F665K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F665K is new and unused, you can buy CRGV2512F665K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F665K.
| EEE-0JA471P | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-0JA471P.pdf | |
| UHE1H560MED | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHE1H560MED.pdf | |
| SEK220M025ST | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 9.65 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | SEK220M025ST.pdf | |
| LGN2P122MELC35 | 1200µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2P122MELC35.pdf | |
| 106UVK050MEW | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 23.21 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 125°C | 106UVK050MEW.pdf | |
| URS1E220MDD1TA | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1E220MDD1TA.pdf | |
| 35RX30100MT78X11.5 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 35RX30100MT78X11.5.pdf | |
| MAL201355479E3 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL201355479E3.pdf | |
| EKZN350ELL182MM20S | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN350ELL182MM20S.pdf | |
| 510DX187M050CG5DHS | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 510DX187M050CG5DHS.pdf | |
| B43508C5227M7 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 560 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C5227M7.pdf | |
| B43504A5277M | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 500 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5277M.pdf | |
| B43508E2128M67 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2128M67.pdf | |
| B43521A5687M | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 230 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43521A5687M.pdf | |
| B43511E827M7 | 820µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 190 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511E827M7.pdf |