| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F698K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 698K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F698K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F698K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1-1879540-1 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 698k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F698K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F698K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F698K is new and unused, you can buy CRGV2512F698K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F698K.
| UMW0J470MDD1TP | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW0J470MDD1TP.pdf | |
| ELBK250ELL103AMN3S | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 19 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | ELBK250ELL103AMN3S.pdf | |
| ERLA251LIN801KR40M | 800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA251LIN801KR40M.pdf | |
| ESMG401ELL1R0MF11D | 1µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG401ELL1R0MF11D.pdf | |
| UPTW6180MPD | 18µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPTW6180MPD.pdf | |
| 16TGV1000M12.5X16 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 74 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | 16TGV1000M12.5X16.pdf | |
| URS2AR47MDD | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2AR47MDD.pdf | |
| EEU-FC1V271B | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V271B.pdf | |
| 16ZL1200MEFC10X23 | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 16ZL1200MEFC10X23.pdf | |
| SLP123M010A3P3 | 12000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 61 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP123M010A3P3.pdf | |
| UUG1V102MNQ1ZD | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1V102MNQ1ZD.pdf | |
| 200KXF330MEFCSN25X20 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200KXF330MEFCSN25X20.pdf | |
| EKMH251VNN471MR30T | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 353 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH251VNN471MR30T.pdf | |
| B43305E2477M60 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2477M60.pdf | |
| 180MXG820MEFCSN30X25 | 820µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 180MXG820MEFCSN30X25.pdf |