| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F715K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 715K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F715K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F715K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1-1879540-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 715k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F715K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F715K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F715K is new and unused, you can buy CRGV2512F715K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F715K.
| B43310A9568M | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 34 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43310A9568M.pdf | |
| 865090340001 | 4.7µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | 865090340001.pdf | |
| EEE-HA1A220WR | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1A220WR.pdf | |
| 25TKV560M10X10.5 | 560µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | 25TKV560M10X10.5.pdf | |
| 16WA470MEFCTA8X9 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 16WA470MEFCTA8X9.pdf | |
| SK2R2M100ST | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 48.25 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK2R2M100ST.pdf | |
| AVE336M35E16T-F | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6.03 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE336M35E16T-F.pdf | |
| UUJ2D100MNL1MS | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2D100MNL1MS.pdf | |
| MALREKE05KL422H00K | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 84 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE05KL422H00K.pdf | |
| B43540B9187M | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B9187M.pdf | |
| 400VXR180MEFCSN35X25 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | 400VXR180MEFCSN35X25.pdf | |
| MAL205253221E3 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 750 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205253221E3.pdf | |
| MAL215756331E3 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 700 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215756331E3.pdf | |
| HVMLS103M020EA0A | 10000µF 20V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 56 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | HVMLS103M020EA0A.pdf | |
| GRM32ER71J106KA12L | 10µF 63V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32ER71J106KA12L.pdf |