| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F732K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 732K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F732K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F732K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1-1879540-3 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 732k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F732K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F732K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F732K is new and unused, you can buy CRGV2512F732K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F732K.
| B43858C9106M | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C9106M.pdf | |
| UCM1C470MCL1GS | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1C470MCL1GS.pdf | |
| EEU-HD1A331B | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1A331B.pdf | |
| 861021485022 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861021485022.pdf | |
| 476CKH100M | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.822 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 476CKH100M.pdf | |
| MAL203690036E3 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203690036E3.pdf | |
| EKZE100EMC332MK25S | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE100EMC332MK25S.pdf | |
| B41690A5128Q7 | 1200µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 135 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41690A5128Q7.pdf | |
| B43601F2477M67 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2477M67.pdf | |
| 381LX471M160A202 | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX471M160A202.pdf | |
| 80MXG3300MEFCSN35X25 | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 80MXG3300MEFCSN35X25.pdf | |
| E32D161LPN192MA54M | 1900µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D161LPN192MA54M.pdf | |
| B41580A9159M | 15000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41580A9159M.pdf | |
| 381LR121M450K012 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR121M450K012.pdf | |
| 477LMU450M2EG | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 705.47 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 477LMU450M2EG.pdf |