| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F75K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 75K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F75K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F75K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1-1879539-7 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 75k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F75K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F75K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F75K is new and unused, you can buy CRGV2512F75K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F75K.
| EEU-EB1H100S | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1H100S.pdf | |
| EEU-FC2A220 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A220.pdf | |
| EDK107M6R3A9GAA | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EDK107M6R3A9GAA.pdf | |
| B43705B5338M | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 34 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43705B5338M.pdf | |
| 865060157011 | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865060157011.pdf | |
| URS1V470MDD1TA | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1V470MDD1TA.pdf | |
| MALREKA00BA147MM0K | 4.7µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 42.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00BA147MM0K.pdf | |
| ECA-2DM4R7 | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2DM4R7.pdf | |
| MALREKE00PB315FN0K | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.061 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | MALREKE00PB315FN0K.pdf | |
| UPV1A331MGD1TA | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1A331MGD1TA.pdf | |
| UPA1V271MPD | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA1V271MPD.pdf | |
| 380LQ221M350H032 | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ221M350H032.pdf | |
| ESMG201ELL391MN40S | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG201ELL391MN40S.pdf | |
| B43305F2158M82 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 85 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2158M82.pdf | |
| HES501G400V2C | 500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 180 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | HES501G400V2C.pdf |