| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F768K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 768K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F768K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F768K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1-1879540-5 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 768k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F768K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F768K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F768K is new and unused, you can buy CRGV2512F768K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F768K.
| E36D201HPN222MC54M | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 67 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D201HPN222MC54M.pdf | |
| UPS0J220MDD1TA | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS0J220MDD1TA.pdf | |
| MAL203850222E3 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203850222E3.pdf | |
| UPJ1V152MHD6 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1V152MHD6.pdf | |
| MAL213658271E3 | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | MAL213658271E3.pdf | |
| B43601E2477M82 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2477M82.pdf | |
| B43508G2827M60 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508G2827M60.pdf | |
| B43501B5397M | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B5397M.pdf | |
| E82D161VNT542MU50T | CAP ALUM 5400UF 160V RADIAL | E82D161VNT542MU50T.pdf | |
| MLP143M020EA0C | 14000µF 20V Aluminum Capacitors FlatPack 56 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP143M020EA0C.pdf | |
| B43564A6398M7 | 3900µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 34 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43564A6398M7.pdf | |
| SMH16VN123M22X30T2 | 12000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH16VN123M22X30T2.pdf | |
| KXG160VB22RM10X20LL | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | KXG160VB22RM10X20LL.pdf | |
| MAL212365339E3 | 33µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 8.4 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212365339E3.pdf | |
| CGA2B2X7R1H472K050BA | 4700pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2X7R1H472K050BA.pdf |