| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F787K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 787K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F787K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F787K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1-1879540-6 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 787k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F787K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F787K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F787K is new and unused, you can buy CRGV2512F787K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F787K.
| EEE-TG1H470UP | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 750 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1H470UP.pdf | |
| ELXY350ELL121MH12D | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXY350ELL121MH12D.pdf | |
| UPW1E560MDD1TD | 56µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1E560MDD1TD.pdf | |
| UFW1H332MHD | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1H332MHD.pdf | |
| UHW1H391MPD6 | 390µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1H391MPD6.pdf | |
| UPS1E682MHD | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS1E682MHD.pdf | |
| 865080645009 | 27µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080645009.pdf | |
| UPM1C182MHD6TN | 1800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1C182MHD6TN.pdf | |
| LNC2H102MSEF | 1000µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2H102MSEF.pdf | |
| B41505A108M | 1000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 125 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A108M.pdf | |
| SLPX271M315A7P3 | 270µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX271M315A7P3.pdf | |
| ESMQ201VSN471MP30T | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ201VSN471MP30T.pdf | |
| E81D201VNN102MA40T | CAP ALUM 1000UF 200V RADIAL | E81D201VNN102MA40T.pdf | |
| SMH63VN392M22X40T2 | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 64 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH63VN392M22X40T2.pdf | |
| B43041B9106M | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B43041B9106M.pdf |