| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F806K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 806K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F806K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F806K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1-1879540-7 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 806k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F806K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F806K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F806K is new and unused, you can buy CRGV2512F806K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F806K.
| UPW1A472MHD | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1A472MHD.pdf | |
| MAL211836331E3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 870 mOhm 4000 Hrs @ 125°C | MAL211836331E3.pdf | |
| B43821A4226M | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 15 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A4226M.pdf | |
| UFW1V332MHD | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1V332MHD.pdf | |
| 400MXG470MEFCSN30X45 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXG470MEFCSN30X45.pdf | |
| UVP1C332MHD | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1C332MHD.pdf | |
| MALREKA00AA133JM0K | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 40.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00AA133JM0K.pdf | |
| MAL203028108E3 | 1µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 143 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203028108E3.pdf | |
| 100PK470MEFC16X25 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 100PK470MEFC16X25.pdf | |
| B41505A6228M7 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A6228M7.pdf | |
| ELXS3B1VSN331MR25S | 330µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS3B1VSN331MR25S.pdf | |
| EKMS421VSN221MP45S | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS421VSN221MP45S.pdf | |
| B43501E227M80 | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 600 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E227M80.pdf | |
| B43540G2687M80 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540G2687M80.pdf | |
| B43564C4478M | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 38 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564C4478M.pdf |