| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F825K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 825K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F825K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F825K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1-1879540-8 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 825k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F825K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F825K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F825K is new and unused, you can buy CRGV2512F825K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F825K.
| UCZ1E101MCL1GS | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 200 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | UCZ1E101MCL1GS.pdf | |
| ECE-T2VP122FA | 1200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 207 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T2VP122FA.pdf | |
| 381LX821M100J012 | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX821M100J012.pdf | |
| UPJ1A820MDD1TA | 82µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1A820MDD1TA.pdf | |
| ELXY250ETD331MJ16S | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY250ETD331MJ16S.pdf | |
| UVK1C222MPD | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1C222MPD.pdf | |
| ECA-2AM471B | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2AM471B.pdf | |
| B43858C9686M | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C9686M.pdf | |
| LPX331M250A5P3 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX331M250A5P3.pdf | |
| 381LQ331M350K022 | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 502 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ331M350K022.pdf | |
| ESMH800VND103MA50T | 10000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 25 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VND103MA50T.pdf | |
| ESMH401VRD102MA80T | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VRD102MA80T.pdf | |
| HES212G400X5L | 2100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 45 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | HES212G400X5L.pdf | |
| B43750A9198M7 | 1900µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43750A9198M7.pdf | |
| MAL212327229 | 22µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 11 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212327229.pdf |