| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F845K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 845K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F845K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F845K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1-1879540-9 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 845k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F845K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F845K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F845K is new and unused, you can buy CRGV2512F845K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F845K.
| 865080340002 | 15µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080340002.pdf | |
| UUE1V471MNS1MS | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUE1V471MNS1MS.pdf | |
| UCY2V820MHD6 | 82µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2V820MHD6.pdf | |
| B43520A5158M | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 75 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43520A5158M.pdf | |
| 10MS568MEFCTZ6.3X5 | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 10MS568MEFCTZ6.3X5.pdf | |
| UHD1A101MDD1TA | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHD1A101MDD1TA.pdf | |
| EKMQ401ELL2R2MHB5D | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMQ401ELL2R2MHB5D.pdf | |
| SEK682M010ST | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 70 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SEK682M010ST.pdf | |
| EMVY101GRA101MKE0S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | EMVY101GRA101MKE0S.pdf | |
| SLP562M035A5P3 | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 95 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP562M035A5P3.pdf | |
| 228LBB100M2EC | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 113.04 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 228LBB100M2EC.pdf | |
| ESMM201VSN122MA30S | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 207 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM201VSN122MA30S.pdf | |
| 420MXG470MEFCSN30X45 | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXG470MEFCSN30X45.pdf | |
| B43540F2128M87 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 60 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2128M87.pdf | |
| 600D297G020DJ4 | 290µF 20V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D297G020DJ4.pdf |