| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F866K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 866K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F866K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F866K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 2-1879540-0 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 866k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F866K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F866K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F866K is new and unused, you can buy CRGV2512F866K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F866K.
| UCD1H100MCL6GS | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1H100MCL6GS.pdf | |
| EEV-TG1A102Q | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 120 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1A102Q.pdf | |
| LLG2G181MELZ30 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2G181MELZ30.pdf | |
| LQS2W561MELC50 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQS2W561MELC50.pdf | |
| 865090449009 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | 865090449009.pdf | |
| UCJ1E221MCL1GS | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.5 Ohm 2000 Hrs @ 125°C | UCJ1E221MCL1GS.pdf | |
| ECE-A1CKS100I | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1CKS100I.pdf | |
| 16ZL120MEFC8X7 | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16ZL120MEFC8X7.pdf | |
| 516D226M050LL6AE3 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D226M050LL6AE3.pdf | |
| 338KXM016M | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.4 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 338KXM016M.pdf | |
| MAL213655332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213655332E3.pdf | |
| TE1400 | 1µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1400.pdf | |
| B43305E2477M67 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2477M67.pdf | |
| 477LBB400M2EF | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 529.11 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 477LBB400M2EF.pdf | |
| B43504A5187M87 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 750 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A5187M87.pdf |