| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F909K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 909K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F909K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F909K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 2-1879540-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 909k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F909K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F909K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F909K is new and unused, you can buy CRGV2512F909K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F909K.
| EEU-FC1J471 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J471.pdf | |
| 450BXW15MEFC10X20 | 15µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 450BXW15MEFC10X20.pdf | |
| EKMH160VSN682MP25T | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 98 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH160VSN682MP25T.pdf | |
| UMV1E330MFD1TE | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV1E330MFD1TE.pdf | |
| 6.3ZLG1200MEFCTA8X20 | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLG1200MEFCTA8X20.pdf | |
| 420KXW68MEFC16X30 | 68µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 420KXW68MEFC16X30.pdf | |
| MALREKE05KS315N00K | 150µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.326 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE05KS315N00K.pdf | |
| B43601F2337M62 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 270 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2337M62.pdf | |
| B43505A9107M82 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 880 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A9107M82.pdf | |
| B43456A9129M3 | 12000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43456A9129M3.pdf | |
| EEV-FK0J470R | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK0J470R.pdf | |
| UPW2G4R7MPH | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2G4R7MPH.pdf | |
| UVZ1HR47MDH | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1HR47MDH.pdf | |
| C0805C390J2GACTU | 39pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C390J2GACTU.pdf | |
| C1220X5R1A105M085AC | 1µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0508 (1220 Metric) 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | C1220X5R1A105M085AC.pdf |