| Manufacturer Part Number: | CRGV2512F931K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 931K OHM 1% 1W 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRGV2512F931K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRGV2512F931K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 2-1879540-3 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRGV, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 931k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) | |
| Supplier Device Package | 2512 | |
| Size / Dimension | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 20,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRGV2512F931K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRGV2512F931K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of CRGV2512F931K is new and unused, you can buy CRGV2512F931K TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRGV2512F931K.
| EGPA500ELL222ML40S | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 20 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA500ELL222ML40S.pdf | |
| 35SLV4.7M4X6.1 | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 35SLV4.7M4X6.1.pdf | |
| 50NSEV2.2M5X5.5 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 50NSEV2.2M5X5.5.pdf | |
| 80ZLH120MEFCT810X16 | 120µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80ZLH120MEFCT810X16.pdf | |
| EGXL160ETD471MJ16S | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXL160ETD471MJ16S.pdf | |
| AVS107M50G24B-F | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS107M50G24B-F.pdf | |
| 35ZLH1500MEFCGC16X20 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35ZLH1500MEFCGC16X20.pdf | |
| UPM2W3R3MHD | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2W3R3MHD.pdf | |
| ECA-2VHG470 | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2VHG470.pdf | |
| UUG2G100MNQ1ZD | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2G100MNQ1ZD.pdf | |
| 678D107M050CG4D | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 520 mOhm @ 20Hz 3000 Hrs @ 105°C | 678D107M050CG4D.pdf | |
| 381LR181M450A012 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR181M450A012.pdf | |
| PSU3635 | 36µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU3635.pdf | |
| 36DE203G025AB2A | 20000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DE203G025AB2A.pdf | |
| CGS274UHX5L3PD | 270000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS274UHX5L3PD.pdf |