| Manufacturer Part Number: | E81D201VNN471MQ35W |
|---|---|
| Manufacturer: | United Chemi-Con |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CAP ALUM 470UF 200V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | E81D201VNN471MQ35W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-E81D201VNN471MQ35W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | United Chemi-Con | |
| Series | 81D | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | E81D201VNN471MQ35W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
E81D201VNN471MQ35W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of United Chemi-Con all series components. The condition of E81D201VNN471MQ35W is new and unused, you can buy E81D201VNN471MQ35W United Chemi-Con with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for E81D201VNN471MQ35W.
| EEU-FC1V681S | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V681S.pdf | |
| 382LX122M450N082 | 1200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX122M450N082.pdf | |
| UVK2A220MED1TA | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2A220MED1TA.pdf | |
| UCS2W6R8MPD | 6.8µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UCS2W6R8MPD.pdf | |
| 100ZLH100MEFCT810X20 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLH100MEFCT810X20.pdf | |
| SEK4R7M400ST | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 56.47 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SEK4R7M400ST.pdf | |
| UKL2A101MHD | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A101MHD.pdf | |
| ELXZ630ETE391MK25S | 390µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ630ETE391MK25S.pdf | |
| B41888C3188M | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 50 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C3188M.pdf | |
| MAL215065222E3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | MAL215065222E3.pdf | |
| B43305A2337M | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 380 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2337M.pdf | |
| UCY2C331MHD6 | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C331MHD6.pdf | |
| EKMR251VSN681MQ35S | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR251VSN681MQ35S.pdf | |
| B43821A1567M | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 330 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A1567M.pdf | |
| LKG1J332MESCBK | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1J332MESCBK.pdf |