| Manufacturer Part Number: | E81D251VGS331MR30W |
|---|---|
| Manufacturer: | United Chemi-Con |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CAP ALUM 330UF 250V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | E81D251VGS331MR30W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-E81D251VGS331MR30W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 200 | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | United Chemi-Con | |
| Series | 81D | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | E81D251VGS331MR30W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
E81D251VGS331MR30W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of United Chemi-Con all series components. The condition of E81D251VGS331MR30W is new and unused, you can buy E81D251VGS331MR30W United Chemi-Con with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for E81D251VGS331MR30W.
| EKY-350ELL221MH15D | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKY-350ELL221MH15D.pdf | |
| 25RX30220M8X11.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 25RX30220M8X11.5.pdf | |
| ESX108M035AK2AA | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ESX108M035AK2AA.pdf | |
| EEE-HA0J330WR | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA0J330WR.pdf | |
| 420MXK330MEFCSN22X50 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXK330MEFCSN22X50.pdf | |
| B43508A9108M | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9108M.pdf | |
| LGN2P122MELC35 | 1200µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2P122MELC35.pdf | |
| MALREKE05BA322C00K | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.145 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE05BA322C00K.pdf | |
| UKL1V100KDDANATD | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1V100KDDANATD.pdf | |
| MAL213431478E3 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL213431478E3.pdf | |
| MAL215375109E3 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MAL215375109E3.pdf | |
| MALREKA05DD233M00K | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.03 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05DD233M00K.pdf | |
| UHV0J682MHD | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV0J682MHD.pdf | |
| B41858C4478M | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 27 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C4478M.pdf | |
| MAL214831222E3 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214831222E3.pdf |