| Manufacturer Part Number: | E81D251VQT561MB25W |
|---|---|
| Manufacturer: | United Chemi-Con |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CAP ALUM 560UF 250V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | E81D251VQT561MB25W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-E81D251VQT561MB25W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 128 | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | United Chemi-Con | |
| Series | 81D | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | E81D251VQT561MB25W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
E81D251VQT561MB25W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of United Chemi-Con all series components. The condition of E81D251VQT561MB25W is new and unused, you can buy E81D251VQT561MB25W United Chemi-Con with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for E81D251VQT561MB25W.
| LP822M035H3P3 | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 51 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP822M035H3P3.pdf | |
| UPM2F010MPD1TD | 1µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM2F010MPD1TD.pdf | |
| AVE336M06B12T-F | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 14.07 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE336M06B12T-F.pdf | |
| EGXE100ELL472MLN3S | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXE100ELL472MLN3S.pdf | |
| MAL213661102E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213661102E3.pdf | |
| B43540E2277M82 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 270 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540E2277M82.pdf | |
| B43540A9187M2 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 340 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9187M2.pdf | |
| B43231C4277M | 270µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C4277M.pdf | |
| B43642A9397M000 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 260 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43642A9397M000.pdf | |
| 250VXR1000MEFCSN35X40 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | 250VXR1000MEFCSN35X40.pdf | |
| MAL212365101E3 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.8 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212365101E3.pdf | |
| 380LX102M100J012 | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX102M100J012.pdf | |
| B41827A8228M | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827A8228M.pdf | |
| C2012X5R1H104K085AA | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X5R1H104K085AA.pdf | |
| C1005X6S0G225M050BC | 2.2µF 4V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X6S0G225M050BC.pdf |