| Manufacturer Part Number: | E81D451VQT182MCA0W |
|---|---|
| Manufacturer: | United Chemi-Con |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CAP ALUM 1800UF 450V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | E81D451VQT182MCA0W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-E81D451VQT182MCA0W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 49 | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | United Chemi-Con | |
| Series | 81D | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | E81D451VQT182MCA0W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
E81D451VQT182MCA0W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of United Chemi-Con all series components. The condition of E81D451VQT182MCA0W is new and unused, you can buy E81D451VQT182MCA0W United Chemi-Con with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for E81D451VQT182MCA0W.
| ESG475M400AH2AA | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.5 Ohm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | ESG475M400AH2AA.pdf | |
| ECA-2CM101 | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2CM101.pdf | |
| LGN2P821MELC25 | 820µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2P821MELC25.pdf | |
| 380LX391M200J012 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 470 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX391M200J012.pdf | |
| SLPX123M035C4P3 | 12000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 44 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX123M035C4P3.pdf | |
| UPW2G3R3MPD1TD | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2G3R3MPD1TD.pdf | |
| UWH1V101MCL1GS | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 125°C | UWH1V101MCL1GS.pdf | |
| URZ2D151MHD1TN | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2D151MHD1TN.pdf | |
| UAS2G390MHD6 | 39µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2G390MHD6.pdf | |
| LGN2E821MELA45 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2E821MELA45.pdf | |
| EKY-160EC3221MF11D | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can | EKY-160EC3221MF11D.pdf | |
| UCL1A101MCL1GS | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1A101MCL1GS.pdf | |
| MALREKA00DD215NG0K | 15µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 13.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00DD215NG0K.pdf | |
| 50THV47M10X10.5 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 250 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 50THV47M10X10.5.pdf | |
| EKZN160ELL222MK20S | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN160ELL222MK20S.pdf |