| Manufacturer Part Number: | EKMH201VNN681MR30W |
|---|---|
| Manufacturer: | United Chemi-Con |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 244 mOhm 2000 Hrs @ 105°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | EKMH201VNN681MR30W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-EKMH201VNN681MR30W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | United Chemi-Con | |
| Series | KMH | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 680µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 200V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 244 mOhm | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Polarization | - | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 1.74A | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) | |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 1.181" (30.00mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In | |
| Standard Package | 200 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | EKMH201VNN681MR30W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
EKMH201VNN681MR30W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of United Chemi-Con all series components. The condition of EKMH201VNN681MR30W is new and unused, you can buy EKMH201VNN681MR30W United Chemi-Con with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for EKMH201VNN681MR30W.
| UBT1V101MPD1TD | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT1V101MPD1TD.pdf | |
| UVZ1HR22MDD | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1HR22MDD.pdf | |
| UMV1H2R2MFD1TP | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV1H2R2MFD1TP.pdf | |
| USA1C100MDD | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1C100MDD.pdf | |
| EEE-HB1E221AP | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1E221AP.pdf | |
| LGR2W470MELZ30 | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2W470MELZ30.pdf | |
| EGVD250ELL622MM30H | 6200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 23 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 135°C | EGVD250ELL622MM30H.pdf | |
| LLS2D122MELB | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2D122MELB.pdf | |
| UVP1E470MED1TA | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1E470MED1TA.pdf | |
| 380LX181M350K012 | 180µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 920 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX181M350K012.pdf | |
| EKMM401VSN271MR35S | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM401VSN271MR35S.pdf | |
| SLP681M350H4P3 | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 488 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP681M350H4P3.pdf | |
| B43510A5687M80 | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 170 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A5687M80.pdf | |
| 601D336F250HE2 | 33µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D336F250HE2.pdf | |
| B41560A5150M3 | 150000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41560A5150M3.pdf |