| Manufacturer Part Number: | EKMH451VNN221MA30W |
|---|---|
| Manufacturer: | United Chemi-Con |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 105°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | EKMH451VNN221MA30W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-EKMH451VNN221MA30W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | United Chemi-Con | |
| Series | KMH | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 220µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 450V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.13 Ohm | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Polarization | - | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 1A | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) | |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In | |
| Standard Package | 200 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | EKMH451VNN221MA30W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
EKMH451VNN221MA30W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of United Chemi-Con all series components. The condition of EKMH451VNN221MA30W is new and unused, you can buy EKMH451VNN221MA30W United Chemi-Con with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for EKMH451VNN221MA30W.
| EMZA160ADA681MJA0G | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMZA160ADA681MJA0G.pdf | |
| UCS2E151MHD1TN | 150µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCS2E151MHD1TN.pdf | |
| LNT2E333MSE | 33000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT2E333MSE.pdf | |
| MAL214254471E3 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214254471E3.pdf | |
| MALREKA00PB147ON0K | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 56.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB147ON0K.pdf | |
| B43821A1336M | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.6 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A1336M.pdf | |
| ULR2D120MNL1GS | 12µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | ULR2D120MNL1GS.pdf | |
| B43252B127M | 120µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252B127M.pdf | |
| EKMH800VSN222MQ35S | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 113 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH800VSN222MQ35S.pdf | |
| MAL215776101E3 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 2.25 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215776101E3.pdf | |
| 450USC330MEFCSN30X40 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USC330MEFCSN30X40.pdf | |
| B43305E2108M82 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 130 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305E2108M82.pdf | |
| MAL215773152E3 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 160 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215773152E3.pdf | |
| E91F451VND681MA80T | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 123 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F451VND681MA80T.pdf | |
| UUD1V330MCR1GS | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1V330MCR1GS.pdf |