| Manufacturer Part Number: | EKMM201VNN681MQ35W |
|---|---|
| Manufacturer: | United Chemi-Con |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | EKMM201VNN681MQ35W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-EKMM201VNN681MQ35W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | United Chemi-Con | |
| Series | KMM | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 680µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 200V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Polarization | - | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 1.78A | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) | |
| Size / Dimension | 1.000" Dia (25.40mm) | |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In | |
| Standard Package | 200 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | EKMM201VNN681MQ35W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
EKMM201VNN681MQ35W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of United Chemi-Con all series components. The condition of EKMM201VNN681MQ35W is new and unused, you can buy EKMM201VNN681MQ35W United Chemi-Con with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for EKMM201VNN681MQ35W.
| SK220M050ST | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.03 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK220M050ST.pdf | |
| LNR1A473MSE | 47000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR1A473MSE.pdf | |
| ECA-2DM4R7BJ | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2DM4R7BJ.pdf | |
| AVS227M10E16B-F | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS227M10E16B-F.pdf | |
| 400WXA10MEFCGC16X16 | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400WXA10MEFCGC16X16.pdf | |
| 380LX151M350H032 | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.11 Ohm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX151M350H032.pdf | |
| MAL205678152E3 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 105 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205678152E3.pdf | |
| B43540A2108M60 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2108M60.pdf | |
| 380LQ681M400A042 | SNAPMOUNTS | 380LQ681M400A042.pdf | |
| B43504C5157M80 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C5157M80.pdf | |
| E36D350HPN273MA67M | 27000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 19.3 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D350HPN273MA67M.pdf | |
| MAL210475222E3 | 2200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 61 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210475222E3.pdf | |
| MAL250056562E3 | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 26 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250056562E3.pdf | |
| B41827A2229M | 22000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827A2229M.pdf | |
| DE21XKY330JA2BM01F | 33pF 250VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.315" Dia (8.00mm) | DE21XKY330JA2BM01F.pdf |