| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB1022V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 39010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB1022V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB1022V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB1022V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB1022V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB1022V is new and unused, you can buy ERA-3AEB1022V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB1022V.
| 381LR221M400K022 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR221M400K022.pdf | |
| UCP2W101MHD | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCP2W101MHD.pdf | |
| UCX1H391MNS1MS | 390µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1H391MNS1MS.pdf | |
| UPM1C391MPD | 390µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1C391MPD.pdf | |
| B41252A8338M | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252A8338M.pdf | |
| B43231C1687M | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C1687M.pdf | |
| EKMQ351VSN151MP30S | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ351VSN151MP30S.pdf | |
| B43504D2337M7 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504D2337M7.pdf | |
| SLPX391M400E7P3 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX391M400E7P3.pdf | |
| MAL215618182E3 | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215618182E3.pdf | |
| 16MXC33000MEFCSN35X30 | 33000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 16MXC33000MEFCSN35X30.pdf | |
| 157LMX450M2ED | ELECTROLYTIC | 157LMX450M2ED.pdf | |
| 39D257F250JS6 | 250µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D257F250JS6.pdf | |
| EET-UQ2G681DA | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2G681DA.pdf | |
| B41041A4477M | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A4477M.pdf |