| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB1072V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 25406 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB1072V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB1072V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10.7k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB1072V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB1072V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB1072V is new and unused, you can buy ERA-3AEB1072V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB1072V.
| MAL214699108E3 | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | MAL214699108E3.pdf | |
| UWT1V221MNL1GS | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1V221MNL1GS.pdf | |
| EEU-EB2E220 | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB2E220.pdf | |
| EKMH350VNN153MR35T | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMH350VNN153MR35T.pdf | |
| UVY1H472MRD | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1H472MRD.pdf | |
| UBT1V331MPD | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT1V331MPD.pdf | |
| SLPX820M420A1P3 | 82µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.43 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX820M420A1P3.pdf | |
| MALREKB05KL310O00K | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.65 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05KL310O00K.pdf | |
| B43504E2567M82 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2567M82.pdf | |
| E36D161LPN123TDB7N | 12000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D161LPN123TDB7N.pdf | |
| MAL210638473E3 | 47000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210638473E3.pdf | |
| UHM0J102MPD3 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHM0J102MPD3.pdf | |
| 50SEV0.33M4X5.5 | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 50SEV0.33M4X5.5.pdf | |
| B43044F2476M | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43044F2476M.pdf | |
| GJM0335C1ER30WB01D | 0.30pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1ER30WB01D.pdf |