| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB1132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB1132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB1132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB1132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB1132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB1132V is new and unused, you can buy ERA-3AEB1132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB1132V.
| EEV-EB2D220SQ | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2D220SQ.pdf | |
| UPW1J150MED | 15µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1J150MED.pdf | |
| EEU-FC1V391 | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V391.pdf | |
| EEU-TP1V102 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 29 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1V102.pdf | |
| UPA1V181MPD1TD | 180µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA1V181MPD1TD.pdf | |
| 35NSKV2.2M4X5.5 | 2.2µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 35NSKV2.2M4X5.5.pdf | |
| B43858A4225M | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858A4225M.pdf | |
| UUQ1A331MCL1GS | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ1A331MCL1GS.pdf | |
| MAL215263109E3 | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL215263109E3.pdf | |
| EKZE100ELL392ML20S | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE100ELL392ML20S.pdf | |
| MAL203853223E3 | 22000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203853223E3.pdf | |
| LLG2C152MELC25 | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2C152MELC25.pdf | |
| E81D350VGS472MR25C | CAP ALUM 4700UF 35V RADIAL | E81D350VGS472MR25C.pdf | |
| B43455B5338M3 | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455B5338M3.pdf | |
| EET-ED2G151DA | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 884 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2G151DA.pdf |