| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB1272V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB1272V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB1272V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12.7k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB1272V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB1272V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB1272V is new and unused, you can buy ERA-3AEB1272V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB1272V.
| UVR1V472MHD | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1V472MHD.pdf | |
| LGL2G271MELZ35 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGL2G271MELZ35.pdf | |
| 250CFX10MEFC10X16 | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 250CFX10MEFC10X16.pdf | |
| URS0J682MHD1TN | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS0J682MHD1TN.pdf | |
| UPJ2E330MHD1TN | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2E330MHD1TN.pdf | |
| UPM0J101MDD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM0J101MDD.pdf | |
| MALREKB00PB133ON0K | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 80.38 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00PB133ON0K.pdf | |
| MAL211664331E3 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211664331E3.pdf | |
| MAL212028151E3 | 150µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 195 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212028151E3.pdf | |
| 381LX472M050K022 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX472M050K022.pdf | |
| 450USC150MEFCSN25X30 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USC150MEFCSN25X30.pdf | |
| E36D351LPN681TA92N | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D351LPN681TA92N.pdf | |
| SMG450VB1R0M10X12LL | 1µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | SMG450VB1R0M10X12LL.pdf | |
| TCG431U200N3L | 430µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 411 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TCG431U200N3L.pdf | |
| AMK107BJ226MA-T | 22µF 4V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | AMK107BJ226MA-T.pdf |