| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB1330V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 133 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB1330V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB1330V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 133 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB1330V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB1330V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB1330V is new and unused, you can buy ERA-3AEB1330V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB1330V.
| EEE-HB0J220R | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB0J220R.pdf | |
| B41851A2477M | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A2477M.pdf | |
| ECE-A0JN101UB | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JN101UB.pdf | |
| EKMG500EC3101MHB5D | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG500EC3101MHB5D.pdf | |
| EEU-FC1E821B | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E821B.pdf | |
| UHV1C222MHD1TO | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1C222MHD1TO.pdf | |
| EKZE101EC3391MK40S | 390µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE101EC3391MK40S.pdf | |
| UPH2W470MHD | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPH2W470MHD.pdf | |
| 381LX181M315J022 | 180µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX181M315J022.pdf | |
| B43540B9157M60 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 420 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B9157M60.pdf | |
| NLW15-50 | 15µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 13.5 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | NLW15-50.pdf | |
| E81D451VSD152MBA0T | CAP ALUM 1500UF 450V RADIAL | E81D451VSD152MBA0T.pdf | |
| E36D201HPN222TDB7M | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D201HPN222TDB7M.pdf | |
| ECO-S2DA681CA | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 244 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2DA681CA.pdf | |
| EET-HD2G121HJ | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EET-HD2G121HJ.pdf |