| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 29010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB133V is new and unused, you can buy ERA-3AEB133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB133V.
| 25TWL4.7MEFC5X11 | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25TWL4.7MEFC5X11.pdf | |
| EEE-FT1E680AR | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 360 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FT1E680AR.pdf | |
| 6.3WXA470MEFCT78X9 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 6.3WXA470MEFCT78X9.pdf | |
| EEU-FC2A390 | 39µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A390.pdf | |
| SH331M025ST | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 640 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH331M025ST.pdf | |
| USH1E101MHD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USH1E101MHD.pdf | |
| 157CKE250MKAD | ELECTROLYTIC | 157CKE250MKAD.pdf | |
| SN471M010ST | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 560 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN471M010ST.pdf | |
| ESMQ401ELL330ML25S | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ401ELL330ML25S.pdf | |
| E81D250VNN682MQ30T | CAP ALUM 6800UF 25V RADIAL | E81D250VNN682MQ30T.pdf | |
| B43231A1188M | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231A1188M.pdf | |
| MALIEYH07BA515E02K | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BA515E02K.pdf | |
| MAL215862222E3 | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 166 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215862222E3.pdf | |
| B43458A4568M | 5600µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43458A4568M.pdf | |
| B43770A5687M | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 90 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43770A5687M.pdf |