| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB134V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB134V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB134V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB134V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB134V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB134V is new and unused, you can buy ERA-3AEB134V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB134V.
| EMVA100GDA682MMN0S | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA100GDA682MMN0S.pdf | |
| EEE-HA0J470AR | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA0J470AR.pdf | |
| 350TXW47MEFC10X35 | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 350TXW47MEFC10X35.pdf | |
| 63YXH82MEFC8X16 | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 63YXH82MEFC8X16.pdf | |
| AHA227M10X16B-F | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.7 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA227M10X16B-F.pdf | |
| 100YXH100MEFC10X23 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 100YXH100MEFC10X23.pdf | |
| B43501A9157M7 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9157M7.pdf | |
| EKXJ351ELL221MM45S | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ351ELL221MM45S.pdf | |
| EKMH451VSN221MA30W | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VSN221MA30W.pdf | |
| B43540B5397M | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B5397M.pdf | |
| B41043A5228M | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41043A5228M.pdf | |
| C0402C822K3RACTU | 8200pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C822K3RACTU.pdf | |
| C1608X7R1V684K080AC | 0.68µF 35V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X7R1V684K080AC.pdf | |
| C4532C0G3F181K160KA | 180pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C4532C0G3F181K160KA.pdf | |
| GRM1555C2A8R2DA01D | 8.2pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C2A8R2DA01D.pdf |