| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB1430V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 143 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB1430V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB1430V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 143 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB1430V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB1430V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB1430V is new and unused, you can buy ERA-3AEB1430V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB1430V.
| AFK226M16B12T-F | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.35 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK226M16B12T-F.pdf | |
| 860020480026 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020480026.pdf | |
| 861011486023 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861011486023.pdf | |
| LGU2G561MELC | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2G561MELC.pdf | |
| 100YXF10MEFC6.3X11 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100YXF10MEFC6.3X11.pdf | |
| UKL1H0R1MDDANATA | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H0R1MDDANATA.pdf | |
| USP0J470MDD1TE | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP0J470MDD1TE.pdf | |
| AHA107M06D16T-F | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA107M06D16T-F.pdf | |
| 10ZLG1000MEFC10X16 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10ZLG1000MEFC10X16.pdf | |
| UKA1A471MPD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1A471MPD.pdf | |
| B41888C8127M | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 308 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C8127M.pdf | |
| B43305A2337M | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 380 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2337M.pdf | |
| LGY2V151MELA | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2V151MELA.pdf | |
| ESMH800VNN472MQ50T | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VNN472MQ50T.pdf | |
| B43601A2567M62 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 170 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A2567M62.pdf |