| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB1432V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB1432V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB1432V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB1432V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB1432V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB1432V is new and unused, you can buy ERA-3AEB1432V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB1432V.
| EKZE250ELL272ML25S | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE250ELL272ML25S.pdf | |
| 860160374030 | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160374030.pdf | |
| UMT1V3R3MCD2 | 3.3µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1V3R3MCD2.pdf | |
| UVY2V2R2MED1TA | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2V2R2MED1TA.pdf | |
| B43821A4475M | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 71 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A4475M.pdf | |
| TVA1437 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1437.pdf | |
| LGY2G820MELA | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2G820MELA.pdf | |
| ESMH401VSN331MA30M | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 753 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VSN331MA30M.pdf | |
| B41605A7159M2 | 15000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 11 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41605A7159M2.pdf | |
| B43564B5478M7 | 4700µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564B5478M7.pdf | |
| TC51 | 8µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 15.27 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TC51.pdf | |
| B43084A4685M | 6.8UF 350V 10X16 SINGLE END | B43084A4685M.pdf | |
| C1005C0G1H390J050BA | 39pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005C0G1H390J050BA.pdf | |
| C1206Y104K9RAC7800 | 0.10µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) | C1206Y104K9RAC7800.pdf | |
| GRM0225C1E7R4BDAEL | 7.4pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E7R4BDAEL.pdf |