| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB1542V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB1542V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB1542V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15.4k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB1542V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB1542V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB1542V is new and unused, you can buy ERA-3AEB1542V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB1542V.
| EEE-1CA331AP | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1CA331AP.pdf | |
| B41580A5100M | 100000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9.4 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41580A5100M.pdf | |
| 865080153014 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080153014.pdf | |
| 865080457015 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080457015.pdf | |
| UES1A331MPM1TD | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1A331MPM1TD.pdf | |
| UVZ2D221MHD | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2D221MHD.pdf | |
| 400BXC1R5MEFC10X12.5 | 1.5µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 400BXC1R5MEFC10X12.5.pdf | |
| B43888A2226M | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 15.1 Ohm @ 120Hz | B43888A2226M.pdf | |
| SLP472M035C5P3 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 113 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP472M035C5P3.pdf | |
| 380LX391M200H022 | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 470 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX391M200H022.pdf | |
| EKMS251VSN122MR45S | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS251VSN122MR45S.pdf | |
| MAL211066602E3 | 6000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23.8 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL211066602E3.pdf | |
| B43458A4129M3 | 12000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43458A4129M3.pdf | |
| UVR1E101MEA | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E101MEA.pdf | |
| UVZ1V4R7MDH | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1V4R7MDH.pdf |