| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB1582V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB1582V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB1582V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15.8k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB1582V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB1582V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB1582V is new and unused, you can buy ERA-3AEB1582V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB1582V.
| EEE-FK0J471P | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK0J471P.pdf | |
| UPW1J150MED1TD | 15µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1J150MED1TD.pdf | |
| EKXJ451ELL330ML20S | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXJ451ELL330ML20S.pdf | |
| LNU2H182MSEG | 1800µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2H182MSEG.pdf | |
| UMW1H010MDD1TE | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1H010MDD1TE.pdf | |
| UHV0J821MPD1TD | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV0J821MPD1TD.pdf | |
| SXR330M100ST | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.81 Ohm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR330M100ST.pdf | |
| UUN1C102MNQ6ZD | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN1C102MNQ6ZD.pdf | |
| MAL212026681E3 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 81 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212026681E3.pdf | |
| B43540C5157M62 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 650 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C5157M62.pdf | |
| 200MXY1000MEFC25X50 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 200MXY1000MEFC25X50.pdf | |
| 381LQ222M160A032 | 2200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 98 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ222M160A032.pdf | |
| E36D500MLN104TEA5M | 100000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D500MLN104TEA5M.pdf | |
| 36DX231F450AC2A | 230µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX231F450AC2A.pdf | |
| MAL210447152E3 | 1500µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 77 mOhm 5000 Hrs @ 105°C | MAL210447152E3.pdf |