| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB1913V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 191K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB1913V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB1913V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 191k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB1913V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB1913V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB1913V is new and unused, you can buy ERA-3AEB1913V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB1913V.
| LGG2P222MELC50 | 2200µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2P222MELC50.pdf | |
| MALREKA05BA333D00K | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 800 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05BA333D00K.pdf | |
| UEP1E100MDD | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1E100MDD.pdf | |
| B41888C8397M | 390µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 124 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888C8397M.pdf | |
| EKMH401VSN221MQ45S | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VSN221MQ45S.pdf | |
| MAL210178473E3 | 47000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210178473E3.pdf | |
| KMH6.3VN473M30X40T2 | 47000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 21 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH6.3VN473M30X40T2.pdf | |
| CL05B104KQ5NNNC | 0.10µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B104KQ5NNNC.pdf | |
| GRJ21BR71E105KE11L | 1µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRJ21BR71E105KE11L.pdf | |
| C0603C0G1E010C030BF | 1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1E010C030BF.pdf | |
| RDE5C2A6R0D0S1H03A | 6pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RDE5C2A6R0D0S1H03A.pdf | |
| VJ0402D0R2VXCAJ | 0.20pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D0R2VXCAJ.pdf | |
| B58033I5206M001 | 20µF 500V Ceramic Capacitor 6-DIP 1.299" L x 0.866" W (33.00mm x 22.00mm) | B58033I5206M001.pdf | |
| C1005CH1H101J050BA | 100pF 50V Ceramic Capacitor CH 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005CH1H101J050BA.pdf | |
| C1608C0G2A682J080AC | 6800pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G2A682J080AC.pdf |