| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB2103V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 22561 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 210K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB2103V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB2103V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 210k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB2103V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB2103V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB2103V is new and unused, you can buy ERA-3AEB2103V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB2103V.
| UFG1K100MEM1TD | 10µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1K100MEM1TD.pdf | |
| ELXY250ELL331MJ16S | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY250ELL331MJ16S.pdf | |
| UPM2C010MPD1TD | 1µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM2C010MPD1TD.pdf | |
| 16YXG56MEFCT15X11 | 56µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 16YXG56MEFCT15X11.pdf | |
| 515D337M010BB6AE3 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D337M010BB6AE3.pdf | |
| B41858C4128M | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 73 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C4128M.pdf | |
| EMLA250ADA151MHA0G | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA250ADA151MHA0G.pdf | |
| B41858E8477M8 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 124 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858E8477M8.pdf | |
| MAL214656681E3 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214656681E3.pdf | |
| MAL214696275E3 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214696275E3.pdf | |
| EGPD500ELL242MM30H | 2400µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 28 mOhm 3000 Hrs @ 135°C | EGPD500ELL242MM30H.pdf | |
| MAL214099816E3 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6000 Hrs @ 125°C | MAL214099816E3.pdf | |
| UVR1A470MDA | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1A470MDA.pdf | |
| UHN0J332MPD | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHN0J332MPD.pdf | |
| C0603C471JAGACAUTO | 470pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C471JAGACAUTO.pdf |