| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB2152V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB2152V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB2152V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 21.5k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB2152V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB2152V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB2152V is new and unused, you can buy ERA-3AEB2152V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB2152V.
| UPW1A222MHD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPW1A222MHD.pdf | |
| UUL1H101MNL1GS | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL1H101MNL1GS.pdf | |
| UPJ0J822MHD6 | 8200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ0J822MHD6.pdf | |
| 6.3ZLH6800MEFC16X20 | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLH6800MEFC16X20.pdf | |
| EKYB6R3ELL183ML40S | 18000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKYB6R3ELL183ML40S.pdf | |
| EKMG630ETD100ME11D | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG630ETD100ME11D.pdf | |
| MALREKV00DC168NG0K | 6.8µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 29.3 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKV00DC168NG0K.pdf | |
| EGXE160ELL102MK20S | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXE160ELL102MK20S.pdf | |
| MALREKB00KL333M00K | 330µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 600 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00KL333M00K.pdf | |
| EKMH800VSN222MQ35S | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 113 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH800VSN222MQ35S.pdf | |
| B43504G2477M62 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504G2477M62.pdf | |
| 381LX393M010J052 | 39000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX393M010J052.pdf | |
| EKMH451VNN271MA35S | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 921 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VNN271MA35S.pdf | |
| 601D257G050HE2 | 250µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D257G050HE2.pdf | |
| 604D132F075JT7 | 1300µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads | 604D132F075JT7.pdf |