| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB2211V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.21KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB2211V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB2211V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.21k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB2211V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB2211V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB2211V is new and unused, you can buy ERA-3AEB2211V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB2211V.
| URZ1H331MHD1TO | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1H331MHD1TO.pdf | |
| EEU-ED2C151 | 150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2C151.pdf | |
| 10YXG100MEFCTA5X11 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 10YXG100MEFCTA5X11.pdf | |
| UMW0J221MDD1TE | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW0J221MDD1TE.pdf | |
| MAL214058101E3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214058101E3.pdf | |
| UPJ1A472MHD6 | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1A472MHD6.pdf | |
| B43252B5826M | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252B5826M.pdf | |
| 500D226M025BA5A | 22µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D226M025BA5A.pdf | |
| B43601A9107M60 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.09 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9107M60.pdf | |
| CG152U050R2C | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 58 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG152U050R2C.pdf | |
| MVE63VC1R0MD55TP | 1µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 198.9 Ohm 1000 Hrs @ 105°C | MVE63VC1R0MD55TP.pdf | |
| AVEK226M25D16T-F | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 13.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AVEK226M25D16T-F.pdf | |
| GRM31CR60J107ME39L | 100µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31CR60J107ME39L.pdf | |
| C1210C226K4PACTU | 22µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C226K4PACTU.pdf | |
| K102K15X7RH5TL2 | 1000pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K102K15X7RH5TL2.pdf |