| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB2213V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 44010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 221K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB2213V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB2213V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 221k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB2213V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB2213V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB2213V is new and unused, you can buy ERA-3AEB2213V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB2213V.
| EEE-1CA330WR | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1CA330WR.pdf | |
| 16TLV3300M18X16.5 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 16TLV3300M18X16.5.pdf | |
| UCPW6101MHD | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCPW6101MHD.pdf | |
| MAL204854102E3 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204854102E3.pdf | |
| MAL214851681E3 | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214851681E3.pdf | |
| 567LMX200M2CE | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 444.1 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 567LMX200M2CE.pdf | |
| ELXM161VSN821MQ40S | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM161VSN821MQ40S.pdf | |
| UVR1J332MRA6 | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1J332MRA6.pdf | |
| UWT1V100MCR1GB | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1V100MCR1GB.pdf | |
| EMK212BJ106KG-T | 10µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | EMK212BJ106KG-T.pdf | |
| C1608JB0J226M080AC | 22µF 6.3V Ceramic Capacitor JB 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608JB0J226M080AC.pdf | |
| FK20X5R1H225K | 2.2µF 50V Ceramic Capacitor X5R Radial 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) | FK20X5R1H225K.pdf | |
| 885012008014 | 220pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 885012008014.pdf | |
| GRJ188R71H104KE11D | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRJ188R71H104KE11D.pdf | |
| GJM0335C1E4R2WB01D | 4.2pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1E4R2WB01D.pdf |