| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB2322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 23.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB2322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB2322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 23.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB2322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB2322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB2322V is new and unused, you can buy ERA-3AEB2322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB2322V.
| LNT2A333MSE | 33000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT2A333MSE.pdf | |
| LNX2G103MSEJ | 10000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2G103MSEJ.pdf | |
| UKL1A471KPD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A471KPD.pdf | |
| 450MXG180MEFCSN30X25 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXG180MEFCSN30X25.pdf | |
| AVES107M10D16T-F | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.3 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AVES107M10D16T-F.pdf | |
| UPM1A681MPD6 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1A681MPD6.pdf | |
| UPM2E010MPD1TA | 1µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM2E010MPD1TA.pdf | |
| UCA2C221MHD6 | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2C221MHD6.pdf | |
| 601D217F075FS2 | 210µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D217F075FS2.pdf | |
| E37L421CPN332MDB7M | 3300µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | E37L421CPN332MDB7M.pdf | |
| UHE2A151MHT | 150µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE2A151MHT.pdf | |
| KZE10VB392M16X20LL | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | KZE10VB392M16X20LL.pdf | |
| KZE25VB221M8X11LL | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | KZE25VB221M8X11LL.pdf | |
| B41828A3476M | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A3476M.pdf | |
| GRM155R60J222KA01D | 2200pF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R60J222KA01D.pdf |