| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB2671V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB2671V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB2671V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.67k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB2671V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB2671V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB2671V is new and unused, you can buy ERA-3AEB2671V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB2671V.
| EEE-FT1H220AR | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 880 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FT1H220AR.pdf | |
| UPJ1H271MHD6TN | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1H271MHD6TN.pdf | |
| SH100M025ST | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 21.22 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH100M025ST.pdf | |
| SLPX683M010E9P3 | 68000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 11 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX683M010E9P3.pdf | |
| B43515B0397M | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 390 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43515B0397M.pdf | |
| MAL215746471E3 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | MAL215746471E3.pdf | |
| E32D630LPS682MC48M | 6800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D630LPS682MC48M.pdf | |
| E36D630HPN223MC67C | 22000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13.8 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D630HPN223MC67C.pdf | |
| CGS603U063W4C | 60000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS603U063W4C.pdf | |
| UVZ2G100MHH | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2G100MHH.pdf | |
| MVH16VC471MK14TR | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 140 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | MVH16VC471MK14TR.pdf | |
| 380LQ122M200K022 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ122M200K022.pdf | |
| GRM033R71C222KA88D | 2200pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R71C222KA88D.pdf | |
| C0603X222K5RACTU | 2200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603X222K5RACTU.pdf | |
| C0603JB1C224M030BC | 0.22µF 16V Ceramic Capacitor JB 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603JB1C224M030BC.pdf |