| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB3241V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB3241V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB3241V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.24k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB3241V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB3241V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB3241V is new and unused, you can buy ERA-3AEB3241V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB3241V.
| EEE-1AA221P | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1AA221P.pdf | |
| 382LX273M100B102VS | 27000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX273M100B102VS.pdf | |
| EMVY101GDA331MMN0S | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY101GDA331MMN0S.pdf | |
| LNC2V123MSEJ | 12000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2V123MSEJ.pdf | |
| MALREKA00BA222L00K | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.83 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00BA222L00K.pdf | |
| 10YXG330MEFCT78X11.5 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10YXG330MEFCT78X11.5.pdf | |
| 227KXM035M | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 904.3 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 227KXM035M.pdf | |
| ELXV6R3ELL562MK40S | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV6R3ELL562MK40S.pdf | |
| ELXS181VSN391MP25S | 390µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS181VSN391MP25S.pdf | |
| B41505A4159M7 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 24 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A4159M7.pdf | |
| MAL215923391E3 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 610 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215923391E3.pdf | |
| B43508B5397M7 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B5397M7.pdf | |
| ERWE401LGN562MED0M | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | ERWE401LGN562MED0M.pdf | |
| 101C392T250BE1AS | ALUM-SCREW TERMINAL | 101C392T250BE1AS.pdf | |
| EET-ED2E271BA | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 553 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2E271BA.pdf |