| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB3243V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 324K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB3243V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB3243V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 324k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB3243V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB3243V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB3243V is new and unused, you can buy ERA-3AEB3243V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB3243V.
| EGVD630ELL132MM30H | 1300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 29 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 135°C | EGVD630ELL132MM30H.pdf | |
| UPW1H821MHD6TN | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1H821MHD6TN.pdf | |
| 450LSG3300MNB64X149 | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | 450LSG3300MNB64X149.pdf | |
| 10MS733MEFCTZ4X7 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 10MS733MEFCTZ4X7.pdf | |
| MALREKE00AA147LM0K | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 22.58 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA147LM0K.pdf | |
| UPM1H270MED | 27µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1H270MED.pdf | |
| EMVJ6R3ADA101MF60G | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVJ6R3ADA101MF60G.pdf | |
| UPJ2V100MHD | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2V100MHD.pdf | |
| 420BXW27MEFC10X30 | 27µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 420BXW27MEFC10X30.pdf | |
| SLPX151M385C3P3 | 150µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.33 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX151M385C3P3.pdf | |
| 511D107M160ER4D | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.61 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D107M160ER4D.pdf | |
| 80D153P025KE2DE3 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 36 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 80D153P025KE2DE3.pdf | |
| MAL212315221E3 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 550 mOhm 20000 Hrs @ 125°C | MAL212315221E3.pdf | |
| SMG450VB10RM12X20LL | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | SMG450VB10RM12X20LL.pdf | |
| LXY16VB222M12X30LL | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | LXY16VB222M12X30LL.pdf |