| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB3322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB3322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB3322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB3322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB3322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB3322V is new and unused, you can buy ERA-3AEB3322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB3322V.
| UHE1E102MHD3 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1E102MHD3.pdf | |
| 450VXH270MEFCSN35X30 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 450VXH270MEFCSN35X30.pdf | |
| LGU2P391MELZ | 390µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2P391MELZ.pdf | |
| EKYB160ELL182MJ25S | 1800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB160ELL182MJ25S.pdf | |
| EEU-HD1A682 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1A682.pdf | |
| UST1A220MDD1TP | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST1A220MDD1TP.pdf | |
| 228RZM016M1325 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 166 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 228RZM016M1325.pdf | |
| UKL1V681MHD | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1V681MHD.pdf | |
| 516D476M160PS6AE3 | 47µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D476M160PS6AE3.pdf | |
| EKZM100ELL822MM25S | 8200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZM100ELL822MM25S.pdf | |
| LAK2G181MELA40 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G181MELA40.pdf | |
| 672D476F200FV5D | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.3 Ohm @ 120Hz | 672D476F200FV5D.pdf | |
| B43501A2188M67 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A2188M67.pdf | |
| ECO-S1JA122BA | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 235 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1JA122BA.pdf | |
| 381LQ101M450H022 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.82 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ101M450H022.pdf |