| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB332V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 39010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB332V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB332V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB332V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB332V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB332V is new and unused, you can buy ERA-3AEB332V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB332V.
| EEE-HB0J220AR | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB0J220AR.pdf | |
| LGG2E182MELC45 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2E182MELC45.pdf | |
| 861021484011 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861021484011.pdf | |
| 860010783029 | 2700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010783029.pdf | |
| USP1E100MDD1TE | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1E100MDD1TE.pdf | |
| ELXZ6R3ELL682ML25S | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ6R3ELL682ML25S.pdf | |
| ELXZ500EMC152ML35S | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ500EMC152ML35S.pdf | |
| MAL213218151E3 | 150µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 740 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213218151E3.pdf | |
| B43252A6476M | 47µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252A6476M.pdf | |
| EMVH500GRA221MKE0S | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | EMVH500GRA221MKE0S.pdf | |
| MAL212045222E3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead 48 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212045222E3.pdf | |
| B43601B9227M62 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9227M62.pdf | |
| MAL205671152E3 | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 170 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205671152E3.pdf | |
| 250MXG1500MEFCSN35X45 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 250MXG1500MEFCSN35X45.pdf | |
| B43305F2158M | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2158M.pdf |