| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB3481V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.48KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB3481V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB3481V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.48k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB3481V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB3481V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB3481V is new and unused, you can buy ERA-3AEB3481V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB3481V.
| LGU2C102MELC | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2C102MELC.pdf | |
| 50MH50.47MEFCTZ4X5 | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH50.47MEFCTZ4X5.pdf | |
| 16PK1000MEFCT810X12.5 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 16PK1000MEFCT810X12.5.pdf | |
| EKY-160ELL272ML20S | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-160ELL272ML20S.pdf | |
| UCY2C181MHD | 180µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C181MHD.pdf | |
| EMVH250ARA471MKE0S | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 140 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EMVH250ARA471MKE0S.pdf | |
| MAL213664332E3 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213664332E3.pdf | |
| 250MXC470MEFCSN25X35 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 250MXC470MEFCSN25X35.pdf | |
| MAL205829681E3 | 680µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205829681E3.pdf | |
| ELXM451VSN221MA35S | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM451VSN221MA35S.pdf | |
| MAL216356102E3 | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 230 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216356102E3.pdf | |
| MAL210256332E3 | 3300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 40 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210256332E3.pdf | |
| E32D161HPN473MEM9M | 47000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.2 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D161HPN473MEM9M.pdf | |
| B41042A5478M | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A5478M.pdf | |
| CGA6P3X8R1C106K250AB | 10µF 16V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CGA6P3X8R1C106K250AB.pdf |