| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB3482V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 34.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB3482V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB3482V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 34.8k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB3482V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB3482V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB3482V is new and unused, you can buy ERA-3AEB3482V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB3482V.
| EKMR451VSN681MA50S | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR451VSN681MA50S.pdf | |
| EMVE500ADA470MF80G | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVE500ADA470MF80G.pdf | |
| LGY1V223MELC50 | 22000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1V223MELC50.pdf | |
| 684KXM100M | 0.68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 243.8 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 684KXM100M.pdf | |
| UKL1C150KDDANATD | 15µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C150KDDANATD.pdf | |
| URS0J332MHD | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS0J332MHD.pdf | |
| EKMQ250ELL332ML25S | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ250ELL332ML25S.pdf | |
| 826LBB450M2BD | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.03268 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 826LBB450M2BD.pdf | |
| MAL209443471E3 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209443471E3.pdf | |
| LGY2D561MELA | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2D561MELA.pdf | |
| 381LX122M160K042 | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX122M160K042.pdf | |
| PSU4765A | 47µF 165V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU4765A.pdf | |
| UPW1J120MDH | 12µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1J120MDH.pdf | |
| ECE-V1EA220WR | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | ECE-V1EA220WR.pdf | |
| URU2C470MHD1TN | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU2C470MHD1TN.pdf |