| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB3570V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 357 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB3570V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB3570V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 357 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB3570V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB3570V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB3570V is new and unused, you can buy ERA-3AEB3570V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB3570V.
| EEU-FC1C471LB | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C471LB.pdf | |
| SN220M025ST | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 9.05 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN220M025ST.pdf | |
| UBT1C222MHD | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 125°C | UBT1C222MHD.pdf | |
| 380LQ820M450H012 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.426 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ820M450H012.pdf | |
| LGJ2G560MELA | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2G560MELA.pdf | |
| MALIEYH07AA412L02K | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 225 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07AA412L02K.pdf | |
| MAL215783821E3 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 290 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215783821E3.pdf | |
| ECE-T2AA562EA | 5600µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 44 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T2AA562EA.pdf | |
| KMG450VB4R7M10X20LL | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 84.638 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | KMG450VB4R7M10X20LL.pdf | |
| LPX122M160E7P3 | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX122M160E7P3.pdf | |
| FG28C0G2E821JNT06 | 820pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG28C0G2E821JNT06.pdf | |
| GRM1885C1H270GA01D | 27pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H270GA01D.pdf | |
| GRM1555C1H7R2CA01D | 7.2pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H7R2CA01D.pdf | |
| GRM0335C1E510GA01D | 51pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1E510GA01D.pdf | |
| GRM1555C1H4R1BA01D | 4.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H4R1BA01D.pdf |