| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB3921V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB3921V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB3921V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.92k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB3921V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB3921V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB3921V is new and unused, you can buy ERA-3AEB3921V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB3921V.
| EEE-1CA331UP | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1CA331UP.pdf | |
| EEE-HA1A102P | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1A102P.pdf | |
| UUB1H470MNL1GS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | UUB1H470MNL1GS.pdf | |
| 200RX304.7M6.3X11 | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 130°C | 200RX304.7M6.3X11.pdf | |
| EEE-HB1A330AR | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1A330AR.pdf | |
| UZG1H3R3MCL1GB | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UZG1H3R3MCL1GB.pdf | |
| LGN2C122MELB30 | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2C122MELB30.pdf | |
| ECE-A1AKS220B | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1AKS220B.pdf | |
| 337CKE025M | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 493.8 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 337CKE025M.pdf | |
| UPS2F010MPD1TA | 1µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2F010MPD1TA.pdf | |
| 200RX304.7MT16.3X11 | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 130°C | 200RX304.7MT16.3X11.pdf | |
| MALREKV00DE222SG0K | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 9.04 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00DE222SG0K.pdf | |
| UPA1A272MHD | 2700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1A272MHD.pdf | |
| ESMG451ELL330MLN3S | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG451ELL330MLN3S.pdf | |
| B41252B228M | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B228M.pdf |