| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB3922V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB3922V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB3922V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB3922V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB3922V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB3922V is new and unused, you can buy ERA-3AEB3922V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB3922V.
| UWT1C220MCL1GB | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1C220MCL1GB.pdf | |
| 860160280048 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860160280048.pdf | |
| LGN2G151MELZ35 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2G151MELZ35.pdf | |
| 225TTA450M | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 188.394 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 225TTA450M.pdf | |
| EEE-HAH470XAP | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HAH470XAP.pdf | |
| 25TLV220M8X10.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 25TLV220M8X10.5.pdf | |
| USA1C100MDD1TE | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1C100MDD1TE.pdf | |
| 25ZLH68MEFCTA5X11 | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25ZLH68MEFCTA5X11.pdf | |
| 686SML016M | 68µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4.876 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 686SML016M.pdf | |
| SN4R7M025ST | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 42.35 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN4R7M025ST.pdf | |
| SLPX181M400A7P3 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.11 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX181M400A7P3.pdf | |
| UPA1C562MHD6 | 5600µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1C562MHD6.pdf | |
| SLPX272M100C4P3 | 2700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 98 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX272M100C4P3.pdf | |
| 277LBB450M2EE | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 921.04 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 277LBB450M2EE.pdf | |
| E36D400HPN223TC79M | 22000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400HPN223TC79M.pdf |