| Manufacturer Part Number: | ERA-3AEB431V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430 OHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3AEB431V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3AEB431V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-3A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3AEB431V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3AEB431V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3AEB431V is new and unused, you can buy ERA-3AEB431V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3AEB431V.
| LGR2W181MELC35 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2W181MELC35.pdf | |
| 80ZLJ680MGC18X25 | 680µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80ZLJ680MGC18X25.pdf | |
| MAL211651688E3 | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211651688E3.pdf | |
| MAL211651689E3 | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211651689E3.pdf | |
| EKZE350EC5182ML25S | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE350EC5182ML25S.pdf | |
| MAL203851332E3 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203851332E3.pdf | |
| B41505A8158M2 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 100 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A8158M2.pdf | |
| LGY2G560MELZ | 56µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2G560MELZ.pdf | |
| TE1308 | 75µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1308.pdf | |
| 757D158M025DT3D | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 73 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 757D158M025DT3D.pdf | |
| B43254A4397M | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254A4397M.pdf | |
| 381LQ562M100A452 | 5600µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 44 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ562M100A452.pdf | |
| MAL211033602E3 | 6000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17.6 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL211033602E3.pdf | |
| CGS312T200V3C | 3100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS312T200V3C.pdf | |
| 36DY683F075DF2A | 68000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY683F075DF2A.pdf |